Svi ponekada imamo i lepe i ružne emocije. Kada smo srećni često taj osećaj delimo sa najbližim osobama. A kada smo tužni, uplašeni, depresivni, besni, povlačimo se u sebe i taj osećaj ne delimo ni sa kim. Potreban nam je savet ili mišljenje nekoga ko je stručan da nam pomogne ali se ne usuđujemo ikoga da pitamo. Razlog znamo samo mi. Od danas na našem sajtu imate mogućnost da uz najveću diskreciju - uz šifru, postavite pitanje stručnjaku psihologu- psihoterapeutu i da pročitate odgovor. Koristeći šifru zadržavate potpuno pravo na diskreciju a stručan odgovor dobijete na našem sajtu u roku od 48h.



Ukupno: 475
Juče: 132

Danas: 76


 

  

PSIHOLOG RADMILA GRUJIČIĆ
psihopomoc2012@yahoo.com

Pratite nas na Facebook-u

Psiho centar Psihomedica
https://psiho-centar-psihomedica.business.site/


Šta su to fobije

 

Fobije predstavljaju poseban oblik straha koji se vezuje za određene objekte, situacije,mjesta ili aktivnosti.Osobe koje doživljavaju fobijski strah,svjesne su da je on nerealan,nelogičan ili čak pretjeran.Riječ fobija potiče od grčke riječi fobos što znači bjekstvo,užas,panika,strah.
Medicinska definicija: Fobija je neurotsko stvaranje simptoma straha različitog stepena od tjeskobe,ustrašenosti pa do panike,povezanog sa različitim predmetima,situacijama,obično bez realne podloge i povoda.Ovaj strah je praćen izbjegavanjem zaplašujućih stimulusa i doživljavanjem straha od mogućih susreta sa njima.

Panika je oblik intenzivnog straha od iznenadne opasnosti i često uključuje motoriku koja omogućava bijeg iz opasne situacije.Panika je bitan dio našeg odbrambenog sistema.Međutim u svakodnevnom životu paničarenje je dobilo drugi izvrnuti smisao,pa znači nešto poput plašljivosti,kukavičluka.

Autorsko pravo preuzetog teksta je :  http://www.znanje.org Gde možete naći više informacija




Sva prava Zadržana Agencija 'Autentik'